ESTHELINE CLINIC | Operasyon & İyileşme
16022
page,page-id-16022,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Operasyon & İyileşme

Prosedür

Bu prosedürlerin özü, saçın tek tek foliküler üniteler (doğal olarak 1-4 tüy oluşturan gruplar) olarak saçsız bölgeye nakledilmesi ve böylece saç ekimi olduğu anlaşılmayacak denli  doğal görünmesidir.

Tüm saç restorasyon prosedürleri lokal anestezi altında yapılır. Binlerce folliküler ünite grefti kullanan saç nakli seansları, bir gün veya hatta üst üste  iki gün sürebilir; bununla birlikte, sizi rahatlatmak için ilaçlar verilir ve zaman hızlı geçer. Prosedürün bir bölümü için bir film seçimi ve kablo T.V önerilecektir. Çoğu hasta müzik dinlemek, film izlemek veya sadece doktor ve ekip ile sohbet etmek istiyor.

Saç ekimi için geldiğinizde, personel gün içindeki aktivitelere başlar. Size gönderilen cerrahi onay formu gözden geçirilir ve diğer evrak işlemleri tamamlanır. Hekim, kurulan hedefleri inceler ve olabilecek her soruyu yanıtlar.

Saç restorasyon prosedürünün başlamasından önce sizi rahatlatmak için yatıştırıcılar verilir, ancak isterseniz tamamen uyanık kalabilirsiniz.

Saç ekimi prosedürünün uzunluğu, folliküler ünite greftlerinin nasıl nakledildiğine bağlı olacaktır. Küçük seanslar genellikle bir gün sürer. Daha büyük FUE seansları ardı ardına birkaç gün gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme tamamlandığında, tüm greftlerin pozisyonu iki kez kontrol edilir. İşlem sonrası talimatlar açıklanacak ve eve götürülmesi için size basılı bir kopyası verilecektir.

Operasyon Sonrası

FUE Saç Ekimi Operasyonundan sonra önemli bir varyasyon gözlemlenebilir. Bazıları 4-5 ay sonra görülebilen kozmetik değişikliğe sahip olabilirken, bazı hastalar ise 10-12 ay sonra gelişmeyi görebilirler.

Ameliyat sırasında ve sonraki günlerde: Bazı hastalarda alın ve yüzde şişmeler görülebilir ve bazı durumlarda şiddetli olabilir. Bu bir enfeksiyon belirtisi değildir ve genellikle 3-5 gün içinde iner ve acı vermez. Ancak şiddetli şişme çok nadirdir.

Çoğu hastada ağrı yoktur, bazıları ağrı için parasetamole ihtiyaç duyabilir. Sadece nadiren acı daha belirginleşecektir.

İlk 2 hafta: Nakil alanından çok az kişi ağrı çekebilir. Parasetamol genellikle ağrıyı tedavi etmek için yeterlidir.

İlk 12 hafta: Kaşıntı, sivilceler,şişlikler ve kuru cilt nispeten olağandır. Anti histaminler (alerjik kızarıklık için kullanılır), beyaz petrol (vazelin) veya bebek yağı yararlı olabilir. Daha büyük ameliyatlarda nakledilen bölgede hissizlik oluşabilir. Nakledilen saç dökülebilir ancak büyüme merkezi deride bozulmadan bırakılır.

3-4 ay: Uzama başlar. Genellikle kaşıntı, sivilceler, şişlikler ve kuru cilt kaybolur. Nakil bölgesinde uyuşukluk devam edebilir.

6-8 ay: Kozmetik değişim ortaya çıkmaya başlar. Neredeyse tüm hastalarda uyuşukluk ortadan kalkar.

1-1.5 yıl ve hatta 2 yıla kadar: Nihai sonuçlar.

Call Now Button7/24 - Customer Support