ESTHELINE CLINIC | Radyofrekans Frekans
16185
page,page-id-16185,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Radyofrekans Nedir?

Radyofrekans deri boyunca yol alan bir elektromanyetik enerjidir. “Bu elektromanyetik enerji yol boyunca bir dirençle karşılaştığında ısı üretir. Ortaya çıkan ısı miktarı ise akımın miktarı, karşılaşılan direncin miktarı ve elektrodların teknik özelliğine bağlıdır.

İnsan dokusu, deri dahil olmak üzere, elektrolitlerden zengindir fakat su miktarı çeşitli dokularda farklı olduğundan oluşan direnç de farklı olur.”

Radyofrekans İle Cilt Gençleştirmenin Yararları Nelerdir?

Örneğin yağ dokusunda su miktarı diğer dokulara kıyasla düşüktür; bu nedenle su iyi iletken olduğundan enerji yağ dokusunda dirençle karşılaştığında hemen ısı üretmeye meyleder.

Kısaca, radyo dalgalarının deri altı yapılardaki su moleküllerini hayata geçirerek sürtünme etkisi ve bölgesel ısınma oluşturarak kolajen üreticilerini tetiklemesi olarak tanımlayacağımız bu yöntemde, ısı verilen bölgede, kontrollü bir hasar oluşturularak dokunun kendini onarması ve yenilenmesi sağlanabiliyor. Uygulama emniyetli, sonuçlar, rahatça gözlenecek denli başarılıdır.

İşlem alanına göre 20 dk. ile 1 saat arası değişen uygulamada hedef, cilde sağlamlık, esneklik, gerginlik veren kolajenlerin artırılmasıdır.

10 seanslık kür olarak önerilen radyo frekansın etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte, asıl sonuçlar 2 ay sonra gözlenmektedir.

Radyo frekans uygulaması, hastalarda herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir uygulama yöntemidir. Bu sebepten cerrahi müdahalenin henüz erken olduğu, yıpranmış, yorgun ciltler için tercih edilir.

Radyo frekans, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yanak bölgesinde daha belirgin olan yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirilmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesinde, karın ve kollardaki sarkma ve gevşekliklerin toparlanmasında çok etkili bir uygulamadır.

Bu konuda eğitimli kişiler tarafından uygulanan bu yöntem, yan etkisi olmayışı ve sadece uyarı yöntemiyle tamamen doğal iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmesi açısından son zamanların gözde anti-aging uygulamaların başında geliyor.

Protez, kalp pili açık yara önemli varis şikayeti olanlarda uygulanmamaktadır.

Call Now Button7/24 - Customer Support