ESTHELINE CLINIC | Saç Ekimi Bilgi
16020
page,page-id-16020,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

FUE ve EIT Metodu Nedir ?

Saç nakli, bir doktorun saçları sırt ve yan bölgelerdeki kalıcı alanlardan uzaklaştırdığı ve saç dökülmesine karşı savunmasız olan üst ve yan bölgelerine nakledildiği bir cerrahi prosedürdür. Saç dökülmesi çeşitli nedenlerden dolayı olabilir, ancak en yaygın olanı androgenetik alopesi ya da erkek tipi kellik(bu isme rağmen,kadınlarda da görülebilir).

Saç nakli ameliyatı yapmak için kullanılan birçok farklı teknik oldu ve hala da vardır; Bu noktada en yaygın olan şey şerit ameliyatıdır, bu şerit ameliyatı, saç restorasyon prosesinde kullanılması için bir veya daha fazla kıl grefti üretmek üzere kesilen verici alandan uzun bir saç derisi parçası alır. Bununla birlikte, yeni milenyumun ilk on yılında, eski şerit tekniğini geride bırakmakla tehdit eden devrimci bir teknik ortaya çıktı: Fue Saç Nakli

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE), bir foliküler ünite saç ekimi prosedüründe verici saçları çıkarma veya “ekme” yöntemidir. FUE’de bir foliküler ünite çevresindeki ciltte küçük, dairesel bir kesi yapmak için bir enstrüman kullanılır ve çevresindeki dokudan ayrılır. Ünite daha sonra saç derisinden çıkarılır (çekilir) ve küçük bir açık delik bırakılır.

Saç nakli cerrahı, planlanan saç restorasyonu için yeterli sayıda folliküler üniteyi ekene kadar bu süreç tekrarlanır. Bu işlem bir veya birkaç saat sürebilir ve büyük seanslarda ardı ardına iki  gün boyunca da yapılabilir.

EIT® veya Estrella Estetik İzolasyon Tekniği adını Estheline Clinic uzmanlarından ve onu ortaya çıkaran saç nakli cerrahlarndanı almıştır. EIT®, Estrella Clinic tarafından son 6 veya 7 yılda geliştirilen özel araç ve teknikleri şart koşar.

FUE Saç Nakli Adayları

Saç ekimi için yapılan reklamlar, çoğu zaman herkesin bir saç nakli için mükemmel adaylar gibi görünmesine neden olur, ancak bu durum her zaman geçerli değildir.

Genç hastalar (18-25) genelde ideal aday değildir, çünkü muhtemelen saç dökülmeleri ilerleyen yaşlarda da devam edecektir. Bu kadar erken saç nakli yaptırmak,sınırlı miktarda verici saçının yanlış dağılımına neden olabilir; çünkü doktor gelecekteki saç dökülmesinin ne kadar ciddi olacağını tam olarak bilmenin bir yoluna sahip değildir.

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi genellikle görünüm açısından farklıdır. Erkeklerde saç incelmeleri lokal bölgelerde görülürken, kadınlardaki incelme tüm kafada yayılmış şekildedir. Yayılmış saç incelmesi görülenler haricinde erkekler iyi adaylardır. Çoğu kadın, dağınık saç eksilmelerine sahip oldukları için ideal adaylar olmasalar da bazı kadınların bölgesel saç dökülmeleri yaşadıkları da olur ve bu da onları iyi aday yapmaktadır.

Saçınız kalınlaştıkça, yoğunluk o kadar yüksek olur ve bir nakilden elde edeceğiniz sonuçlar daha iyi olur. Dalgalı saçlar, daha fazla volüme sahip olduğundan, düz saçlardan daha yoğun bir görünüm kazandırır.

Yoğunluk, birim yüzey alanı başına tüylerin sayısı olarak tanımlanır ve beklendiği gibi, yoğunluk ne kadar yüksekse, nakil için daha fazla saç kullanılabilir.

Asyalıların tipik olarak saçları çok düzdür ve folikül yoğunluğu Kafkaslara göre daha azdır. Asya kökenli hastalar, Asya saçlarıyla ilgili deneyime sahip doktorlarla görüşmelidir. Kafkaslar çok çeşitli saç ve cilt tiplerine sahiptir ve en iyi sonuçları elde edenler, kalın, daha yoğun saçlı ve cilt rengi saç rengine benzeyen kişilerdir. İkisi arasındaki kontrast ne kadar az olursa, o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz.

Gevşek saç derisinden daha fazla donör saçı çıkarılabilir ayrıca daha az yara izi olur. Doktorlar ameliyattan önce saçlı derinin gevşekliğini kontrol eder ve bu da verici saçın ne kadarının alınabileceğini gösterir.

Call Now Button7/24 - Customer Support