ESTHELINE CLINIC | Vaser Liposuction
16146
page,page-id-16146,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Vaser Liposuction

Vücuttan diyet ve sporla atılamayan yağların alınmasında, Amerika’da 350 merkezde uygulanan ve Amerikan ilaç kurumu FDA’dan onay alan, klasik yöntemlere göre operasyondan sonra daha az hasar bırakan, ağrı, şişlik ve morluk gibi yan etkileri olmayan vaser liposuction yöntemi İzmir’de ilk uygulayan kliniklerden biriyiz.

Bu uygulamada ileri cerrahi teknikle yağ dokusu parçalanarak uzaklaştırılıyor. Liposuction’da yağ vakumla alınırken destek dokulara kısmen zarar veriyor. Bu yeni yöntem ise hasarı ortadan kaldırıyor. Hasar ortadan kalktığı için, bu yöntem deriyi daha çok topluyor, sarkma olmayı önlüyor ve yağ alınan bölge daha düzenli bir hale geliyor.

Vaser, ultrasonik enerji teknolojisinden yararlanarak, ses dalgalarıyla, oluklu mil dizaynı ile yağ dokusunu parçalar ve özel kanal sistemiyle parçaladığı bu dokuyu emer. Bu işlem yapılırken, bağ dokuya, kan damarlarına ve sinirlere asla zarar verilmez. Özellikle acı vermemesi ve operasyon sonrası morarma yapmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilen vaser liposuction, mucizevi sonuçlar yaratıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalar gösterdi ki, liposuction uygulanan hastalarda daha az ödem, ağrı ve morluk oluyor. Bu yöntemi vücudun bütün bölgelerine uygulanabiliyor. Bunu erkeklerde görülen meme yağlanmasında da kullanıyoruz. Ayrıca istenmeyen yağlar karından, kollardan, sırttan, kalçadan, dizlerden, belden, boyun ve çene altından, bacaklardan etkili bir şekilde alınabiliyor.

Kısa sürede iyileşme: Ameliyattan sonra morluk ve şişlik az olduğu için iyileşme süreci daha hızlı oluyor. Daha rafine bir işlem olduğu için kişiler ameliyattan sonra günlük yaşama daha kısa sürede dönüyor. Başka bir özelliği de ‘ultraselektif’, yani yağlı dokuyu çok iyi tanıyor olması. Bu özelliğinden dolayı daha yumuşak bir iyileşme sağlıyor.

Güvenlik: Son derece güvenlidir. Bu operasyonun en önemli özelliği sinir, kan damarları ve bağ dokusundan oluşan çevre dokuya zarar vermemesi. Vücudun her bölgesine, hatta yüze bile uygulanabilen tıbbi komplikasyonu son derece nadir bir operasyondur. Ultrason ile yağlar sıvılaştırıldığından homojen yağ alınması mümkün hale gelir. Dokulara ve damarlara zarar vermeyen hassas kanüller ile çalışıldığında gelişim sonrası iyileşme hızlı ve zahmetsiz olur.

Call Now Button7/24 - Customer Support